Her yıl olduğu gibi bu yıl da hemşerilerini bayramda yalnız bırakmayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bayramın 2. günü ilçemizde hemşerileri ile bayramlaştı.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bayramlaşma törenine Valimiz Aziz Yıldırım’ın yanı sıra ,Kaymakamımız Dr.Mehmet Boztepe,  Milletvekili Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal, bölge ve il müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri eşlik ettiler.
 
        Programda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İnşallah bu mübarek günler sadece Şuhut için değil, bütün ülkemizde hatta gönül coğrafyamızda birlik, beraberlik ve kardeşliğin gelişmesine vesile olur. Yalnız bu gönül coğrafyamızda büyük bir yangın var.Bu yangını da söndürecek olan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.Gönül coğrafyamıza gittiğim zaman Afrika'ya, Somali'ye, Cibuti'ye veya Balkanlarda Bosna HersekÜsküp'e, veya AzerbaycanBakü'ye, Orta Asya'ya gittiğim zaman herkesin beklentisi Türkiye. Bütün gönül coğrafyasındaki kardeşlerimizin beklentilerini boşa çıkarmasın onun için biz çok daha güçlü olmak durumundayız."

       Dünyanın en güçlü ekonomisinin bizde olacağını söyleyen Eroğlu, "2023 yılında Cumhurbaşkanımızın bir hedefi var, dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına girmek.Bu başarı zor değil." değerlendirmesini yaptı.
 
Konuşmadan sonra Şuhut halkı ile tek tek bayramlaşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu daha sonra bir başka program için ilçemizden ayrıldı.